24 април 2015 | Кафе пауза

Дали знаете сè за познатите личности? Овие факти може да ве изненадат!

За познатите личности секојдневно читаме во весниците, на интернет порталите и на разни други места, но сепак постојат неколку интересни факти кои можеби досега не сте ги знаеле за нив.

Едноставни вистини кои и паметните луѓе ги забораваат

И многу паметните луѓе понекогаш забораваат на основните работи кои можат да им помогнат да успеат. Ова се некои од нив.
Датум: 24 апр 2015
, Автор:

Вежбајте дома: Брзо и едноставно затегнување на мускулите на нозете

За овие вежби ви се потребни само малку време и трпение и многу брзо ќе имате затегнати мускули на нозете без да треба да одите во теретана.

Со помош на оваа исхрана во рок од 60 дена можете да ја смените бојата на вашите очи

Бојата на очите не може да се одреди пред раѓањето, но она што е интересно е дека таа понатаму е променлива до одредена мерка.

Направете сами: Уникатен ѓердан од бисери и безопасни игли

Сè што ви е потребно за оваа изработка се еден бисерен ѓердан и мали златни безопасни игли.

Девојки многу се грижите, момците воопшто не ги забележуваат овие нешта за време на сексот

Дали за време на сексуалниот однос низ главата мисли ви поминуваат за тоа како изгледате во тој момент во неговите очи кои ве спречуваат целосно да уживате во чинот?

Психолошки тест: На кој начин се поврзувате со другите луѓе?

Едноставен психолошки тест за едно многу важно прашање во вашиот живот...

Момци, секоја девојка чека да ѝ ги пишете овие 8 видови пораки

Пораки кои секоја девојка копнее да ги добие од своето момче...

Погледнете што имате на вашата работна маса во овој момент и откријте нешто повеќе за себе

Предметите кои ги чуваме на бирото можат да откријат многу за една личност. Погледнете убаво што имате пред вас и дознајте што тоа кажува за вас...

3 моќни комбинации и модни совети кои ќе ви го донесат посакуваното работно место

Интервјуата за работа се ризични кога е облеката во прашање. Тешко е да пронајдете комбинација која го изразува вашиот карактер, а сепак изгледа професионално.

Истражувањата покажуваат: Вашите навики во исхраната кажуваат многу за вас

Овие истражувања покажале дека постои поврзаност меѓу карактерот на човекот и храната која најчесто ја јаде. Каде се пронаоѓате вие?
Датум: 24 апр 2015
, Автор:

Поучна приказна: Колку навистина вредиме?

Џони Линго бил многу згоден дечко и способен трговец. Што и да купувал или продавал остварувал добра заработка. Живеел на остров на кој било обичај жените да се купуваат со крави.
Датум: 24 апр 2015
, Автор:
12