10 јуни 2015 | Кафе пауза

Еве зошто е добро да ги запалите работите на вашиот поранешен партнер

Ова е метод кој навистина може да ви помогне кога патите и не можете да го заборавите поранешниот дечко.

Пронајдете ги сите животни на сликата

Концентрирајте се и обидете се да ги пронајдете сите животни на оваа слика.

Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

2 огромни брода кои пловат низ бескрајно море од тијари, ѓердани и обетки

11 глупави нешта кои луѓето им ги кажуваат на оние кои не смеат да јадат глутен

Колку пати ви се случило да ве прашаат што е најлошото што би можело да ви се случи доколку јадете глутен?

Што открива месецот на раѓање за вашето здравје?

Едно истражување спроведено на универзитетот Колумбија покажало поврзаност помеѓу месецот на раѓање и човечкото здравје.

Можеби и вие го правите тоа погрешно: Проверете дали правилно пливате!

На ваков начин, оваа активност која инаку се смета дека делува добро на нашето здравје, всушност предизвикува само штета.
Датум: 10 јун 2015
, Автор:

Како изгледа срцебиењето на маж додека ја запросува својата девојка?

Колку брзо чука срцето на еден маж за време на запросувањето?

22 знаци дека сте во врска со маж кој сака да ве направи среќни

Доколку го пронајдете во следниве 22 ситуации, тогаш без сомнение вашиот партнер прави сè што е во негова моќ за да ве направи среќни...

19 разиграни и секси СМС пораки на кои ниту еден маж не би можел да остане рамнодушен

19 пораки со чија помош можете да направите тој да „полуди“ за вас...