Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

Ен Керингтон е артистка која сака нејзините дела да раскажуваат приказни и во својата работа најчесто користи отфрлени материјали кои никој повеќе не ги користи. За нејзиниот најнов проект таа со години собирала ѓердани од бисери со кои планирала да изгради големи галии.

(1) Прекрасни галии составени од стари бисерни ѓердани

Инспирацијата за овие бисерни галии ѝ дошла додека гледала документарен филм за фабрика во Кина каде што се произведуваат секаков вид бисерни декорации во огромни количини. Токму затоа таа решила да направи 2 огромни брода кои ќе пловат низ бескрајното море од тијари, ѓердани и обетки…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар