09 март 2015 | Кафе пауза

Кои се трите најлажливи хороскопски знаци?

Некои луѓе лажат повеќе од другите. Астрологијата открива во кој знак се родени најголемиот број од нив.

Животот е како…

Животот може да се претстави на безброј начини…

Ниските температури покрај топли извори им овозможуваат на Канаѓаните да прават луди замрзнати фризури

Дури и за време на зимата, водата во изворите останува топла, изнесувајќи од 36 до 42 степени, додека оптималната надворешна температура за замрзнати фризури изнесува околу -30 степени.

Накит за сите љубители на познатите приказни, инспириран од книгите

Зарем има подобар начин да ја покажете вашата љубов кон овие книги?

Што открива бојата, формата и должината на вашата коса за вас?

Дали сте дружељубиви, хаотични или перфекционисти? Дали можеби се поемотивни отколку што мислите или пак, сте склони кон драматични ситуации?

17 нешта кои никогаш не би можеле да ги разберете без да ги искусите

Како би знаеле какво е чувството да се биде заљубен ако никогаш не сме љубеле или пак, како би чувствувале доколку ја најдеме нашата страст ако никогаш во животот за ништо не сме биле страсни?

Мала чоколадна тортичка која се подготвува за само 5 минути

Денес изненадете ги најблиските со овој брз, едноставен и вкусен десерт...

3 природни лекови против грчеви во нозете

Дали и вие сте една од оние личности кои страдаат од ненадејно грчење на мускулите во нозете?

7 чудни работи кои можат да ви го нарушат чукањето на срцето

Што ги предизвикува овие палпитации? Погледнете дел од најчестите причинители за нарушеното чукање на срцето...

Смуди од кафе

Одличен пијалак за раните утрински часови...

Откријте каква перница ви е потребна според положбата во којашто спиете

Д-р Јан Лефковиц, киропрактичар од Њујорк има неколку совети за вас кои ќе ви помогнат да откриете каква перница ви е потребна според начинот на којшто спиете и како со тоа да го унапредите сонот и општото здравје.

Светска здравствена организација: Слушајте гласна музика на слушалки максимум 1 час дневно

Според Светската здравствена организација, прекумерното слушање музика на слушалки денес, може да доведе до губење на слухот утре.
12