27 април 2015 | Кафе пауза

Стегање во корсети за совршено тело: Дали е ова најопасниот тренд на денешницата?

Од ден на ден, сè повеќе млади жени се обидуваат да постигнат екстремни пропорции на телото носејќи тесни корсети.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Јога поза која го уништува целулитот: Една вежба која ги опфаќа и бутовите и задникот

Доколку сте незадоволни од изгледот на вашите бутови и задникот, иако редовно вежбате, практикувајте ја оваа поза секој ден за да се ослободите од целулитот.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Дали сте најстаро, средно или најмладо дете: Кој е вашиот идеален партнер?

Ако им веруваме на зборовите на психологот Линда Блер, пронаоѓањето на совршениот партнер не мора да биде многу тешко.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Зошто Јапонките не стареат и не се дебелеат?

Јапонците имаат најдолг животен век – 82,5 години и се народ со најмногу стогодишници на светот. Овие податоци го привлекле вниманието на стручњаците кои се обидувале да откријат во што е тајната на нивната долговечност.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Делата зборуваат погласно од зборовите: 10 начини на кои мажите ја покажуваат нивната љубов

Откријте дали неговата љубов кон вас е исто толку голема како и вашата кон него.

Како да се справите со силните расправии пред тие да излезат целосно од контрола?

Сите овие совети се дизајнирани со цел да ги вратат расправиите во безбедната зона и да ни отворат пат кон изнаоѓање заедничко решение.

Неверојатни формации на облаци кои наликуваат на пејзажи, луѓе, животни, птици…

Набљудувањето на облаците е еден од најдобрите начини да го поминете вашето слободно време во текот на пролетта и летото.

5 пораки кои секој маж потајно сака да ги добие од девојка

На повеќето од мажите им е здодеано од типичната порака „Како си?“ која тие постојано ја добиваат од девојките.

4 причини зошто треба да читате вистински книги

Во чест на недамнешниот светски ден на книгата (23 април) ви нудиме 4 причини зошто треба да читате повеќе печатени книги. Оставете ги настрана таблетите и компјутерите и земете вистинска книга во рацете.
Датум: 27 апр 2015

Техники за самопомош: Откријте го херојот во себе

Освестувањето и спознавањето на самите себе може многу да ви помогне за конечно да ги остварите посакуваните резултати.