15 кратки видеа кои гарантирано ќе ве насмеат

Сите овие 15 смешни видеа ќе ви одземат многу малку време, бидејќи секое трае помалку од 30 секунди, но ќе ви ја одржат насмевката на вашето лице во текот на целиот ден. :D

Леонардо Дикаприо во ултрасмешно ретро издание

Доколку мислевте дека секси актерите како Леонардо Дикаприо, немаат фотографии од детството коишто би сакале да ги запалат, еве нешто што го докажува спротивното. :)

Забавни фото-манипулации

Следниве фото-манипулации ги поврзува тоа што се забавни и смешни, независно кој е нивниот креатор.
Датум: 08 јан 2013
, Автор:

Урнебесно смешни цитати

„Се бања оној што го мрзи да се чеша.“
Датум: 09 дек 2012
, Автор:

Кучиња што се „ладат“ низ автомобилските прозорци

Зошто кучињата упорно настојуваат да ја извадат главата низ прозорецот штом автомобилот тргне?

Најсмешните гримаси на Обама

Погледнете дел од гримасите на реизбраниот претседател на САД, Барак Обама, „уловени“ за време на неговите појавувања во јавноста, во претходниот мандат.
Датум: 14 ное 2012
, Автор:

Смешни цитати за (анти)воркохолици

„На работа, секогаш давам 100 % од себе. 10% во понеделник, 23% во вторник, 40 % во среда, 22% во четврток и 5% во петок.“ - непознат автор
Датум: 31 окт 2012
, Автор:

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

Кога во кучешкиот свет би постоеле големи компании, а стереотипите поврзани со нив би биле слични со оние на луѓето, тогаш вработените и состојбите таму би изгледале отприлика вака…

Смешни портрети изработени на прстите од рацете

Италијанскиот уметник познат само како Дито фон Тис започна проект наречен „Дитологија“ кој вклучува препознатливи портрети на славните личности изработени на човековите прсти.
Датум: 11 окт 2012

Драги читатели, време е за…

...Dear blank, please blank - ироничен и супер забавен проект, кој ве предизвикува да ја испробате вашата креативност и досетливост. :)
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

„YOLO“ – новата хит кратенка и нејзините смешни варијации

Таа е новиот американски акроним за фразата „Само еднаш се живее“ (You Only Live Once). Нејзини пионери се твитерџиите. :)
Датум: 14 сеп 2012
, Автор:

Животните со своите мали слатки наследници

Погледнете ги овие преубави фотографии од животни сликани заедно со своите малечки. Исто како и кај луѓето, малечките се неверојатно слични со своите родители, а го имитираат и нивното однесување.