Смешни цитати за (анти)воркохолици

Смешни цитати за (анти)воркохолици

Прочитајте неколку цитати кои слатко ќе ве изнасмеат, а голема е веројатноста и да ви го разубават работниот ден… 🙂

Смешни цитати за (анти)воркохолици

„Би те пратил во пеколот, но работам таму, па не би сакал да те гледам секој ден.“ – непознат автор

„На работа, секогаш давам 100 % од себе. 10% во понеделник, 23% во вторник, 40 % во среда, 22% во четврток и 5% во петок.“ – непознат автор

„Јас никогаш не пијам кафе на работа… главно заради тоа што ме држи буден.“ – непознат автор

„Секогаш доцнам на работа, но надополнувам со тоа што заминувам порано.“ – Чарлс Лемб

„Напорната работа никогаш не убила никого, но зошто да ризикувате?“ – Едгар Берген

„Златно правило е тоа дека шегите на шефот се СЕКОГАШ смешни.“ – Роберт Пол

„Кога шефот ќе се сопне, јас паѓам.“ – непознат автор

„Мозокот е фантастичен орган. Започнува со работа кога се будите и не престанува сè додека не стасате во канцеларија.“ – Роберт Фрост

„Ја сакам работата, таа ме фасцинира. Можам да седам и со часови да гледам во неа.“ – Џером К. Џером

„Ако мислите дека вашиот шеф е глуп, сетете се: немаше да имате работа, ако тој беше малку попаметен.“ – Џон Готи

„Нема задоволство во тоа да немаш работа. Задоволството е да имаш многу работа, а да не работиш ништо.“ – Мери Вилсон

„Наместо да се јавувате на работа кога сте болни и не можете да отидете, јавете се кога се чувствувате добро. Кажете им колку добро се чувствувате што не морате дента да одите на работа!“ – непознат автор

„Забушант? Не. Јас само чекам до последната секунда за да ја сработам задачата, бидејќи колку сум постар, толку сум помудар.“ – непознат автор

„Со чесна 8-часовна работа, можеби еден ден ќе станете шеф и ќе работите 12 часа.“ – Роберт Фрост

„Сè што сакам е чесна неделна плата, за чесно одработен ден.“ – Стив МартинБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар