Смешни и уникатни снешковци направени ширум светот

Некои од овие снешковци се убијци, некои се пушачи, трети се собираат на масовен штрајк. Погледнете дел од фотографиите кои кружат по интернет-страниците ширум светот.

Духовити и остроумни цртежи со животни кои зборуваат

Лиз Клајмо преку ден работи како аниматор во „Симпсонови“, а навечер се претвора во една од најпопуларните артисти на Тамблр, со нејзините саркастични животни кои зборуваат. :)

Среќни, тажни, откачени и сомнителни предмети

Мислевте дека само живите суштества можат да прават гримаси и да изразат некакви емоции? Овие две видеа докажуваат дека и предметите имаат „свое јас“. :)

15 фотографии кои треба добро да ги погледнете за да ги разберете

Загледајте се убаво и објаснете ни што гледате на фотографиите. :)

Кул животни какви што не сте виделе

Овие фотографии се доказ дека и животните знаат некогаш да откачат...

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

На фановите на раперот Џеј Зи, серијата смешни илустрации „99 Problems“ (99 проблеми) многу ќе им се допадне.

Веренички фотографии заради кои ќе ви биде мило што сте сингл

Кога заљубените си даваат збор, обично таквиот момент сакаат да го запомнат засекогаш. Фотографирањето е одличен начин моментот да остане во сеќавањата. Сепак...
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди

Патрик Торендал, попознат како Пиџет направил импресивна колекција од фотографии со познатите ѕвезди, но ниедна од нив не е вистински фотографирана.

Луѓе заглавени во сопствената глупост

Некои луѓе прават глупави работи затоа што немаат што паметно да направат. Некои од нив дури и глупостите ги прават на глупав начин.

Животни кои се тотално подготвени за доаѓањето на летото

Летото е веќе на прагот, а тоа значи дека е редно време да искулирате малце. Доколку успеете да се релаксирате барем половина во однос на овие животни, значи дека сте на добар пат. :)

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Денес, со вас ќе споделиме дел од најинтересните фотографии со животни, кои фотографите толку умешно ги смислиле, за да раскажуваат приказни.