27 февруари 2013 | Кафе пауза

Луксузен ресорт со песочни плажи, палми и базени, сместен во огромен германски хангар опкружен со снег

Туристите овде се релаксираат во своите костими за капење небаре е лето.

Животот како шолја кафе

Група поранешни студенти, веќе сите докажани во својата кариера, се договориле да одат да го посетат нивниот стар професор од универзитетот...
Датум: 27 фев 2013
, Автор:

10 знаци дека пријателите ви ја уништуваат врската

Со помош на овие знаци препознајте дали пријателите непотребно ви ја комплицираат врската.

Книга: „На крајот на виножитото“ – Сесилија Ахерн

Прекрасна романтична приказна која на моменти ќе ве насмее, а на моменти ќе ви донесе солзи во очите...
Датум: 27 фев 2013
, Автор:

Неверојатни зимски спортови на природен холандски мраз

Бен Физбик е фотограф од Амстердам, кој неодамна ги направил овие прекрасни фотографии, на кои гледаме како Холанѓаните се лизгаат и едрат по мраз, на Gouwzee, залив во северна Холандија.

Леонардо Дикаприо во ултрасмешно ретро издание

Доколку мислевте дека секси актерите како Леонардо Дикаприо, немаат фотографии од детството коишто би сакале да ги запалат, еве нешто што го докажува спротивното. :)