09 јули 2013 | Кафе пауза

Веренички фотографии заради кои ќе ви биде мило што сте сингл

Кога заљубените си даваат збор, обично таквиот момент сакаат да го запомнат засекогаш. Фотографирањето е одличен начин моментот да остане во сеќавањата. Сепак...
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Водете многу љубов за да изгледате 7 години помлади

Доколку вие се чувствувате романтично, но вашиот партнер со задоволство си легнува да спие, вртејќи ви го грбот, тогаш може да го премислите пренесувајќи му ја оваа информација. :)

Мачки дотерани со штосни капи

Мачките кои имаат „сенс“ за мода и стил сега можат да го изберат саканиот дизајн од големата понуда на плетени капи кои ги изработува американската артистка Мередит Јарбру.
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Најголемата зграда во светот

Пред кусо време во Кина се отвори најголемата зграда во светот. Центарот „New Century Global“ се наоѓа во градот Ченгду и е распослан на 1,7 милиони метри квадратни.

Како да излегувате со повисока девојка?

Ви се допаѓа девојка која е неколку сантиметри повисока од вас? Па што! Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да нема непријатни ситуации и нервози од двете страни.
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Неверојатен боди арт инспириран од природата

Одличниот боди арт уметник Јоханес Стотер ги претвора луѓето во овошја, зеленчуци, дрвја, камења, жаби... :)

Најдобрите машки летни парфеми за 2013 година

Доколку сè уште не сте се одлучиле каков парфем ќе користите ова лето, оваа листа на машки парфеми кои се хит за оваа сезона ќе ви помогне да бидете спремни кога ќе појдете на шопинг.

4-дневно бебе спие во полицискиот шлем на нејзиниот татко

Полицаецот Енди Рос од Воркшир, Англија направил фотографија од неговата ќерка кога била стара само 4 дена, како спие во неговиот службен шлем.
Датум: 09 јул 2013
, Автор:

Џејми Оливер ве мотивира да готвите и да се храните здраво

Филозофијата за храната на најпознатиот светски готвач

На располагање имате 25.000 утра. Како да не ги потрошите залудно?

Вежби, трчање, медитација, гледање на изгрејсонцето... Сè се врти околу тоа како го започнувате денот...
Датум: 09 јул 2013
, Автор: