12 работи кои ви се случуваат баш кога ќе си легнете да спиете

Се будите наутро слушајќи го алармот и размислувате како треба само да го издржите денот пред вас за повторно да си легнете да спиете. Успевате да му се спротивставите на заморот и конечно паѓа ноќ и вие легнувате да спиете. Но...
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Смешни животни кои изгледаат како да се благо дрогирани

Со искривени фаци, разлигавени усти и исплазени јазици дефинитивно изгледаат како развеселени под дејство на наркотични средства. :)
Датум: 09 апр 2014
, Автор:

20 креативни одговори на школски тестови од големи паметковци

Точниот одговор не е секогаш и најдобриот, барем ако споредуваме со овие паметни одговори за кои мора да се даде признание.
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Насмеани животни кои ќе ви го направат денот

Погледнете ги овие слатки животни со човечки експресии кои ќе изнудат насмевка на вашето лице.
Датум: 26 мар 2014
, Автор:

Мечки кои се однесуваат како луѓе

На овие фотографии, мечките изгледаат како да размислуваат или да прават некои работи кои ние луѓето ги правиме секојдневно.
Датум: 25 мар 2014
, Автор:

Мачки кои умешно докажуваат дека секаде може да ги собере

Од која и причина да се напикале овие мачки во тесни предмети, дефинитивно докажуваат дека колку и да се големи, секаде може да ги собере. :)
Датум: 20 фев 2014
, Автор:

Интересни мотивациски цитати кои ќе ве насмеат

Ако ви треба причина да бидете активни и да станете подобра верзија од себеси, прочитајте ги овие цитати кои покрај тоа што ќе ве мотивираат, ќе ве насмеат и расположат.
Датум: 07 фев 2014
, Автор:

Кога мачките се бањаат…

Познато е дека мачките сакаат глувци, а мразат вода. Тие навистина не сакаат да се бањаат, а особено домашните мачки.
Датум: 06 фев 2014
, Автор:

Мачки пред да кивнат

Овие мачки се фатени токму во моментот пред да кивнат. Собрано чело, подзамижани очи, изместена фаца – отприлика тоа го гледаме и кај луѓето пред кивање. :)
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

Смешни кучиња што весело си играат во снегот

И кучињата сакаат да уживаат во снегот исто како и вие.

Фамилијарни фотографии кои ќе ве изнасмеат

Овие 10 фамилијарни портрети се дефинитивно најчудните што некогаш сте ги виделе.

Кога познатите ѕвезди упаѓаат во туѓи фотографии…

Во 2013 година ги видовме познатите личности како им ги „уништуваат“ фотографиите на други луѓе, вметнувајќи се себеси во нив.