Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Како што голем дел од вас сигурно знаат, 500px е одличен сајт на кој не само што можете да ги споделите вашите најинтересни фотографии, туку е и сервис којшто секој ден може да ве инспирира. Денес, со вас ќе споделиме дел од најинтересните фотографии со животни, кои фотографите толку умешно ги смислиле, за да раскажуваат приказни. Сликата вреди повеќе од 1.000 зборови, нели?! 🙂

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Во моите соништа јас можам да летам

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Чекај малце, нема ни путер ни сол?

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Ми недостасуваш...

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Маченце кое си ги набљудува меурчињата

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Има некој дома?

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Сакам да си танцувам.

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Гладна сум.

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Кој го има најжилавиот татко на светот?

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Тој отиде во оној правец...

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Во денешните вести ќе прочитаме...

Интересни животинки кои ќе ви ја стоплат душата

Тајландска масажаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар