слатко | Кафе пауза

Како да направите слатко од лубеница?

Ова слатко ќе ви ги разубави сите есенски денови.

Рецепт: Слатко од сливи со рум

Слаткото од сливи е омилено на многумина. Со леб и путер е совршен појадок, а во комбинација со палачинки имате уште повкусен појадок или ужина.

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Сопственикот го посвоил Манчестер кога имал само 4 месеци. Тој решил да го нарекува Манчестер во чест на фудбалскиот тим Манчестер Јунајтед, бидејќи е нивни обожавател уште од 1998 година.

Илустрации кои ги прикажуваат предностите на животот со мачка

Дарија Џиуба почнала да црта пред 3 години кога се инспирирала од мачката на нејзина пријателка. Оттогаш е опседната со цртање мачки.
Датум: 03 ное 2019
, Автор:

Вдомено маче го освојува Интернетот со својата преслатка насмевка

Неодамна Блосом на неверојатен начин ѝ се насмевнала на својата мајка-посвоителка Лорен Боутс, на што таа не можела да одолее, а да не ја фотографира.

Запознајте го Лудвик, безвлакнестото морско прасе кое ќе ви ја избрише и најдлабоката тага од душата

Запознајте го Лудвик, кој порано бил напуштено милениче, а сега, после само една година, е секси позната „личност“.
Датум: 03 сеп 2019
, Автор:

11 причини зошто е чудно, но и слатко да љубите Вага

Постојат знаци кои изгледаат навистина сигурно во себе, а Вагата е еден од нив.

Слатки фотографии од животни за убав почеток на денот

Едно истражување покажало дека луѓето во романтични врски кои заедно гледаат слатки фотографии, се позадоволни со нивните бракови.

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Овие илустрации одлично ја доловуваат посебната врска која се создава помеѓу луѓето и нивни крзнени пријатели.