29 март 2019 | Кафе пауза

Поучна приказна: Момчето и светилката

Во едно место, каде што сите живееле во потполн мрак, постоело едно петчлено семејство...
Датум: 29 мар 2019
, Автор:

Детокс шејк од банана и ѓумбир

Бидејќи е време за детоксикација на организмот, пробајте го овој едноставен шејк од ананас и ѓумбир.

11 знаци дека сте ја пронашле вашата еротска сродна душа

Дали ви се случило кога прв пат сте се нашле во кревет со некоја личност, да се чувствувате како тоа да е поразлично од сè што сте искусиле досега?

5 нешта што предизвикуваат тврд стомак – дали треба да бидете загрижени?

Доколку имате многу сало на стомакот, кој истовремено е и тврд, тоа може да биде знак за посериозен проблем.

Како да организирате поволно патување од соништата?

Дали понекогаш само сакате да ги спакувате вашите куфери и да отпатувате негде, па макар и само на неколку денови?

5 верувања за парите што не ви дозволуваат да успеете

Веројатно ве научиле како да ги користите парите, но не и како да бидете нивен господар, а не роб.

НАСА нуди 16.500 евра за да поминете 60 дена во кревет

НАСА и Европската вселенска агенција се здружиле за да спроведат истражување со кое ќе откријат како телото се адаптира на бестежинска состојба.

15 познати дизајнери за кои имате слушнато, но не би ги препознале

Малкумина можат да си замислат како всушност изгледаат Келвин Клајн или Томи Хилфигер.

12 примени на сода бикарбоната за кои веројатно не сте знаеле

Секој има сода бикарбона во својот дом, а можностите со овој продукт се речиси безбројни.

Слатки фотографии од животни за убав почеток на денот

Едно истражување покажало дека луѓето во романтични врски кои заедно гледаат слатки фотографии, се позадоволни со нивните бракови.

Нов тренд за жените: Како да доживеете оргазам со дишење?

Знаевте ли дека вежбите за дишење можат да ви го подобрат и сексуалниот живот?

5-те хороскопски знаци што ги очекува неверојатна љубов овој април

Овој април, љубовниот живот на следниве хороскопски знаци ќе биде сè освен монотон.
12