Детокс шејк од банана и ѓумбир

Детокс шејк од банана и ѓумбир

Во текот на зимските денови, би требало да почнете со детоксикација што е можно порано. Бидејќи во студените месеци сме помалку активни, се намалува нивото на енергија и се забавува метаболизмот. Кога во предвид ќе ги земете и сите празници и прослави, вашата линија може да трпи. Бидејќи е време за детоксикација на организмот, пробајте го овој едноставен шејк од ананас и ѓумбир.

Детокс шејк од банана и ѓумбир

Потребни состојки:
  • Половина ананас
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • Половина шолја јогурт
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете ги. Послужете веднаш.

Пробајте го и ова здраво и вкусно смуди што ќе ви го намали апетитот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар