Здраво и вкусно смуди што ќе ви го намали апетитот

Здраво и вкусно смуди што ќе ви го намали апетитот

Ако чувствувате глад, а немате време за подготвување целосен оброк, направете го ова вкусно и здраво смуди кое заменува целосно главно јадење

Здраво и вкусно смуди што ќе ви го намали апетитот

Потребни состојки:
  • 1 круша
  • 100 милилитри бадемово млеко
  • 2 лажички посно сирење
  • 2 супени лажици овесни снегулки
  • 1/2 лажичка цимет
  • 1 супена лажица мед
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Испијте го смудито веднаш по подготовката.

Ако ви се допадна овој рецепт, пробајте го и ова смуди за детоксикација и против стареење!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар