Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Симпатичниот мачор Манчестер од Русија ги освои срцата на илјадници луѓе на социјалните мрежи со своите кратки ножиња.

Манчестер е 2 години и живее со својот сопственик Александар Ушаков и никогаш не дозволува неговата висина да го спречи да ужива во неговиот мачорски живот.

Александар го посвоил кога имал само 4 месеци. Тој решил да го нарекува Манчестер во чест на фудбалскиот тим Манчестер Јунајтед, бидејќи е нивни обожавател уште од 1998 година. Тој создал профил на Инстаграм за да им го разубавува денот на луѓето со слатки фотографии од Манчестер.

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Прочитајте ја приказната за овој велосипедист кој пронашол бездомна мачка која решил да ја носи на патување низ светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар