14 август 2020 | Кафе пауза

13 факти за животните што ќе ве зачудат

Нема потреба да одите во друга галаксија за да бидете возбудени затоа што сте сретнале нови и чудни суштества. Сè што треба да направите е да ја истражите фауната на нашата планета.

4 бои што ќе доминираат оваа есен

Оваа есен, во мода ќе бидат класични парчиња облека, а акцентот ќе биде ставен на женствените комбинации. Истото важи и кога станува збор за боите.

Дали ќе го пронајдете парот што се разликува од останатите за помалку од 10 секунди?

На оваа илустрација има 30 парови. Секое момче ја запросува својата девојка, но еден пар се разликува од останатите. Вашата задача е да го пронајдете парот колку што е можно побрзо.

Банана тирамису: Кремасто и сочно совршенство што не се заборава

Комбинацијата на банана и кокос ќе ги разбуди сите ваши сетила.

Младата месечина во август ќе влијае најмногу врз овие 4 хороскопски знаци

Ако сте родени во еден од овие 4 хороскопските знаци, сметајте се себеси за среќна личност затоа што младата месечина ќе има многу позитивно влијание врз вас.

Најдобрите тетоважи инспирирани од коронавирусот

Некои луѓе се инспирираат од светските проблеми, како што е коронавирусот, па решиле да си направат креативни тетоважи преку кои го претставуваат светот во изминатите неколку месеци.

Запознајте го Манчестер: Мачорот кој ги освои срцата на илјадници луѓе

Сопственикот го посвоил Манчестер кога имал само 4 месеци. Тој решил да го нарекува Манчестер во чест на фудбалскиот тим Манчестер Јунајтед, бидејќи е нивни обожавател уште од 1998 година.

Зошто ниту едно национално знаме нема виолетова боја?

Дали знаевте зошто виолетовата боја денес може да се пронајде само на 2 знамиња создадени во 19-от век?