05 март 2019 | Кафе пауза

10 непријатни мисли и цели кои покажуваат дека сте на вистинскиот пат

Можеби веќе некое време работите на себе, но не чувствувате како да се движите по вистинскиот пат.

Оваа мејкап артистка може да се трансформира во која било личност

Хе Јухонг е мејкап артистка од Кина и има неверојатна способност.

Месечен хороскоп за март 2019-та година

Дознајте што ве очекува во љубовта, кариерата и здравјето овој март.

Први симптоми за рак на дебело црево

Месец март е посветен на подигнувањето на свеста за ракот на дебелото црево – еден од најчестите убијци во модерниот свет.

3 причини зошто е добро да имате пријатели на работа

Луѓето се социјални битија и на секој од нас би му годело да има колега со којшто може да се дружи.

Навидум обични фотографии коишто кријат незамисливи приказни

За навистина да го почувствувате влијанието на фотографијата, потребно е да ја знаете и приказната што се крие зад неа.

Науката потврди: Нема поврзаност помеѓу аутизмот и вакцините за морбили

Истражувањето е објавено на 4-ти март 2019-та година и е едно од најголемите од овој вид.