Запознајте го Мерлин, малото 2-годишно маче што го освои срцето на Интернетот

Запознајте го Мерлин, малото 2-годишно маче што го освои срцето на Интернетот

Ова слатко маче изгледа како мало ангелче. Со млечносините очи и луксузното темносино крзно, ова маче изгледа како кадифено играче. Мерлин стана Интернет ѕвезда благодарение на неговите човечки родители, Натаниел Грин и Елиот Грин – двајца визуелни артисти коишто создале визуелно неверојатен Инстаграм профил посветен на нивното прекрасно милениче што во овој момент има повеќе од 75 илјади следбеници. Како што можете да забележите според неговите очи, Мерлин е скоро целосно слеп. Тој исто така е и со големина на мало шише за вода. Погледнете ги фотографиите во продолжение и уживајте во убавината на ова необично маче.

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар