Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Уметницата Јаојао Ма Ван Ас е љубителка на животни која сака да илустрира еден од најважните елементи во нејзиниот живот – нејзиното куче Паркер. Нејзината колекција илустрации детално ја прикажува радоста од чувањето куче, како и посебната врска која се создава помеѓу луѓето и нивни крзнени пријатели.

Ма Ван Ас работи како уметнички режисер за анимирана ТВ серија и пред неколку години решила илустрирањето да го направи хоби. Работејќи со Фотошоп, таа умешно ги доловува слатките моменти кои ќе ги препознаат сите кои чуваат куче.

„Паркер е мојот син и го сакам премногу. Мислам дека секој кој го сака неговото куче колку мене, разбира колку е силна врската. Паркер и јас навистина сме на иста бранова должина. Тој сака да скока на мене кога сум среќна и ме теши кога сум тажна. Тој навистина е мојата емоционална поддршка.“

Илустрациите на Ма Ван Ас содржат многу повеќе од нејзиното куче и таа ја слави врската помеѓу нив. Нивната неверојатна поврзаност и љубов за авантури ќе ја препознаат сите кои сметаат дека нивното куче им е најдобар пријател.

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Слатки илустрации што прикажуваат како изгледа животот со куче

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар