слатко | Кафе пауза - Part 2

Фотограф открил семејство глувци во неговата градина и им изградил мало село

Сајмон им изградил минијатурно село на глувците, а тие му возвратиле со позирање пред неговиот фотоапарат.

24 фотографии кои ќе ве држат расположени до крајот на есента

Интернет корисниците редовно споделуваат навистина неверојатни моменти.

16 фотографии што ќе направат да заборавите на вашите проблеми

Доколку денес е вашиот лош ден, овие фотографии ќе го променат тоа.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Ако некогаш сте сакале да чувате желка како домашно милениче, Инстаграм профилот на Сквиши и Рози само ќе ја зголеми вашата желба.

Фотографии oд животни направени во вистинскиот момент што ќе ви го разубават денот

Ако мислите дека сте заробени помеѓу многу луѓе овие денови, погледнете ги овие неверојатни животни.

Неверојатни фотографии од диви љубопитни верверици

Фотографот Гирт Веген има дарба да го извлече најдоброто од неговите портрети. Интересно е што на портретите не се наоѓаат луѓе туку мали диви верверици.

9 луѓе ги откриваат најслатките љубовни пораки што ги добиле од партнерот

Понекогаш зборовите „Те сакам“ не се доволно за да опишете како навистина се чувствувате кон саканата личност.

21 фотографија за подобрување на вашето расположение

Не сите херои носат наметки. Понекогаш тие само имаат шепи, влажни носиња и опашки.

Неверојатни верверици со боја на виножито

Индиската џиновска верверица е неодоливо суштество кое премногу долго се криело во длабочината на Индија.

Ако не се насмеавте денес, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа

Иако летото е овде, многумина сè уште се чувствуваат изморено и депресивно.

Носорог сираче и неговиот пријател ќе го стопат вашето срце

Понекогаш врските и пријателствата доаѓаат од најнеобичните места...

Интелигентно куче користи лисја како платежно средство

Секој барем еднаш во животот слушнал дека „парите не растат на дрво“. Но ова изгледа не важи за едно кученце.