18 октомври 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Добри девојки (Good Girls)

Три мајки од предградие решаваат да ограбат локална продавница и целиот живот им се превртува наопаку откако ќе сфатат дека ги зеле парите на баран криминалец

Која е најсреќната песна на светот?

Без разлика дали станува збор за весела песна што ви го разубавува денот или некоја љубовна песна посветена на саканата личност, музиката е важен дел од нашите животи.

11 неверојатни факти за Млечниот пат

Знаеме дека галаксијата е полна со ѕвезди, супернови, енергија и темна материја, но таа сè уште крие бројни мистерии.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Ако некогаш сте сакале да чувате желка како домашно милениче, Инстаграм профилот на Сквиши и Рози само ќе ја зголеми вашата желба.

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Воопшто не е лесно да се биде татко и ова е задача што бара многу труд, креативност, а понекогаш и несмасност.

Несреќни сте затоа што сте сингл? Прочитајте го ова!

Ако сте сингл и несреќни поради тоа, овие 13 нешта ќе го подобрат вашето расположение.

Диета со грав што ќе ви помогне да ги намалите килограмите и да го подобрите здравјето

Начинот на исхрана во кој е застапен гравот е најдобар за постудениот дел од годината.

Направете го овој едноставен сируп од коприва и прочистете си ја крвта

Сирупот од коприва често се користи за прочистување на крвта, но тој исто така може да биде и вкусен и освежителен пијалак доколку го промешате со малку минерална вода и лед.

Што треба да отстраните од вашиот живот според вашиот хороскопски знак?

Овие совети навистина ќе направат да се чувствувате подобро.

Видео хороскоп: Ракот во кратки црти

Раковите важат за емотивни и интуитивни личности кои сакаат да им помагаат на другите...
Датум: 18 окт 2018
, Автор: