Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Ако некогаш сте сакале да чувате желка како домашно милениче, Инстаграм профилот на Сквиши и Рози само ќе ја зголеми вашата желба. Иако можеби не се бушави како мачките и кучињата, тоа не значи дека не се исто слатки.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Нивната сопственичка Бритни секојдневно објавува фотографии од нив во разни опкружувања. Од возење скејтборд, до возење мотор, изгледа им нема крај на авантурите на овие животинчиња. Слаткото дуо секогаш е опремено со мала облека, вклучувајќи мали шапки, шалови и чадори.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

„Сквиши и Рози беа фотогенични уште кога беа колку монета. Знаев дека има нешто посебно кај нив. Почнав да ги фотографирам бидејќи тоа ме правеше среќна, но изгледа моите фотографии носат радост и во животите на другите луѓе. Токму поради тоа продолжив со ова“, изјавила Бритни.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

За жал Рози починала во февруари оваа година. Но без сомнение имала среќен и исполнет живот. Погледнете некои од фотографиите на овие миленичиња што сигурно ќе ви го разубават денот.

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Запознајте ги Сквиши и Рози, желките што го освоија Инстаграм

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар