Дивина, авантура, пејзажи и бескрајната љубов на едно куче

Дивина, авантура, пејзажи и бескрајната љубов на едно куче

Хонза Рехачек е фриленс фотограф од Чешка со голема страст за природата, патувањето и неговото куче, Ситка. Тој многу често ги комбинира своите страсти, така што го носи Ситка на авантури во дивината, и фотографира прекрасни локации. Но, тоа што навистина го привлече вниманието на целиот свет, се фотографиите на кои неговото неодоливо куче нежно му се потпира на раката. Ова е без сомнение еден од најголемите докази дека кучињата се навистина најдобрите пријатели на луѓето.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар