Прекрасни црни цветни тетоважи што веднаш ќе ги посакате

Прекрасни црни цветни тетоважи што веднаш ќе ги посакате

Тетоважите често се длабоко уметничко искажување како за личноста што ги носи, така и за тату мајсторот. Тату артистот Ванеса Донг ја насочила нејзината женственост и ја слави нејзината љубов кон природата со неверојатни цветни тетоважи.

Прекрасни црни цветни тетоважи

Црните и сиви тетоважи на Ванеса одлично изгледаат на кожа и често ги прави околу рамена, лакти и бутови. Секое ливче од цветовите е нанесено со црни линии, а вените на цветовите се направени со екстра тенки линии и точки.

Прекрасни црни цветни тетоважи

Пред да почне да тетовира, Ванеса работела во неколку студија за дизајн, но се чувствувала заглавено и сметала дека не може да се искаже доволно. Одлучила да започне одново и да изгради кариера како тату артист.

Прекрасни црни цветни тетоважи

Денес таа не само што може слободно да твори, туку нејзините уникатни тетоважи им овозможуваат и на нејзините клиенти да се изразат подобро.

Прекрасни црни цветни тетоважи

Прекрасни црни цветни тетоважи

Прекрасни црни цветни тетоважи

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар