17 октомври 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Близнаци и Лав

Близнаците мислат дека Лавот е најзгодниот љубовник со кој некогаш биле, а Лавот го прифаќа предизвикот да открие што се крие под површината на мистериозниот партнер во знакот Близнаци.
Датум: 17 окт 2018
, Автор:

Мини питички со печурки за мрзливите гурмани

Брз рецепт што ќе ги задоволи сите ваши сетила!

ДНК тестирањата покажале дека Абориџините од Австралија ја имаат најдревната култура во светот

Генетско истражување докажало дека Абориџините потекнуваат од луѓе кои мигрирале во Австралија пред околу 58.000 години.

12 грешки што ги правите при туширањето што му штетат на вашето здравје

Малкумина знаат дека правиме многу грешки во текот на туширањето. Погледнете кои се најчестите.

5 неочекувани навики на социопатите во врските

На што помислувате кога ќе го слушнете зборот социопат? Повеќето луѓе си замислуваат неуредна личност, а некои пак ги споредуваат со психопати.

10 совети за чистење со кои вашата кујна ќе заблеска

Чистењето на кујната често одзема најмногу време. Сите апарати и површини бараат да му посветите повеќе внимание.

Креативните луѓе навистина го гледаат светот поразлично

Идејата дека некои луѓе гледаат повеќе можности од други е основата на концептот за креативност.

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

Фотографиите во продолжение ќе ви докажат дека светот е полн со љубов и добрина, само треба да научиме како да ги гледаме.

Која е омилената закуска на секој хороскопски знак?

Без разлика низ што минувате или што ви предизвикува стрес, целиот свет како да застанува додека јадете нешто со неверојатен вкус.

Дивина, авантура, пејзажи и бескрајната љубов на едно куче

Хонза Рехачек е фриленс фотограф од Чешка со голема страст за природата, патувањето и неговото куче, Ситка.
12