18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

Понекогаш изгледа како да е навистина тешко да се воодушевиме од нешто. Најчесто причината е што животот е тежок и треба да бидеме подготвени. Но во некој момент сфаќате дека длабоко во себе сè уште сте дете кое може да биде шокирано и трогнато. Фотографиите во продолжение ќе ви докажат дека светот е полн со љубов и добрина, само треба да научиме како да ги гледаме.

1. Момче со количка не можело да влезе во берберницата, па берберот го потстрижил на улицата

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

2. Споменик за кучето кое спасило две деца од две агресивни кучиња и загинало во борбата

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

3. Деца со рак дизајнирале патики за фудбалери. Играчите ќе ги носат на следниот натпревар

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

4. Оваа жена го запрела сообраќајот за да му помогне на семејство капибари да ја поминат улицата

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

5. Соопштение на вратата на продавница во Ирска

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

Драги родители и студенти, есента е овде а со неа и влажните мрачни вечери. Со почетокот на учебната година сакаме да ви кажеме – ако не можете да ги земете вашите деца или ако го испуштиле превозот, кажете им дека можат да останат во продавницата на безбедно и топло. Ако сакаат да ви се јават од нашиот телефон, нема проблем. Ако се гладни додека чекаат, нека разговараат со нас. Растењето е доволно тешко за многу деца па ќе се обидеме барем малку да им ги олесниме животите.

6. „Моето момче, Бруно, спасува кученца со донирање крв“

18 фотографии што ќе го стопат вашето срце

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар