Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Не е важно дали користите молив, боичка или прсти за да создадете уметност, навистина не е лесно да направите нешто што ќе ги воодушеви сите.

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Некои уметници одлично се снаоѓаат со само неколку алатки. Овде спаѓа и бугарскиот илустратор Ангел Ганев. Иако сигурно може да создава ремек-дела и со други алатки, за овие илустрации употребува само молив.

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Низ неговата колекција на Инстаграм ќе забележите и неколку совршени портрети направени со молив. Нивниот шарм се крие во тоа што создаваат одличен контраст со техниката за светло што прави делата да изгледаат како да светат.

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Секоја слика има уникатна атмосфера, а светлината дава чувство на топлина во една и студена магија во друга. Погледнете…

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации што светат

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар