15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Истражувањата покажале дека доколку таткото е вклучен во учењето, образованието и активностите на децата, тоа покажува подобри резултати на училиште. Овие деца имаат подобри оценки, подобри се во спортот, покажуваат подобри вештини и се грижат за нивното здравје. Но воопшто не е лесно да се биде татко и ова е задача што бара многу труд, креативност, а понекогаш и несмасност. Погледнете како се снаоѓаат татковците со чувањето на нивните деца.

1. Важно е да ги одредите вашите приоритети

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

2. Играње криенка во корпа за отпадоци не е најдобра идеја, зарем не?

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

3. Експериментирање со фризури

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

4. Како да го носите вашето дете

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

5. Кога сте гејмер, но мора да се грижите за вашето дете

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

6. „Еднаш ги испратив сопругот и ќерката по нова облека за неа…“

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

7. Најпрактичната примена на имагинацијата

15 татковци кои никогаш повеќе нема да бидат оставени насамо со нивните деца

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

  1. Кате Reply

    Сите (не) се родители.

Остави коментар