20 животни принципи според кои се води секој Лав

Тие се комплетни личности бидејќи поседуваат убавина, интелигенција, дружељубивост и самодоверба.
Датум: 26 окт 2018
, Автор:

Филм: Ѕвездата е родена (A Star is Born)

Музичар ѝ помага на млада пејачка да пронајде слава, додека неговата кариера полека се распаѓа од годините и алкохолизмот

Артистка рекреира познати уметнички дела со шарена полимерна глина

Артистката Лизи Кампбел ги рекреира познатите уметнички делa на навистина необичен начин.

Пар претворил камион во подвижен дом што изгледа подобро од повеќето станови

За многу луѓе купувањето куќа изгледа како нереална фантазија. Но овој пар решил да ги направи работите на свој начин.

16 фотографии што ќе направат да заборавите на вашите проблеми

Доколку денес е вашиот лош ден, овие фотографии ќе го променат тоа.

12 активности со коишто ќе го направите светот подобро место за живеење

Секој човек има листа со нешта што сака да ги направи во текот на животот...

Што треба да знаете ако имате ист хороскопски знак со партнерот?

Навистина е интересно да имате ист хороскопски знак со вашиот партнер бидејќи партнерот можеби ќе ги рефлектира вашите најлоши и најдобри особини кон вас.

Како изгледа животот на жена која родила 44 деца?

Понекогаш родителите едвај се справуваат со едно или две деца, па замислете како би изгледало да имате 38.

Најдобриот календар за 2019 година е со полициските кучиња од Ванкувер

Полициските кучиња одлично се однесувале на сите фото-сесии од тогаш и биле навистина послушни.

Илјадници Швеѓани имаат микрочипови за идентификација

Пред само две децении помислата за вградување микрочипови за идентификација кај обичното население се гледала како футуристичка идеја.

Совети од балерина: Како да ја подобрите вашата флексибилност за само 4 недели?

Од флексибилноста има многу придобивки – од држењето на телото, до изведување на вежбите во теретана.
12