27 јули 2018 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Овен и Јарец

Јарецот лесно ќе се фасцинира од страсниот и жесток Овен, а тоа ќе отвори пат за љубов која може да потрае, но на која ќе ѝ треба многу заеднички труд и дисциплина од двајцата.
Датум: 27 јул 2018
, Автор:

Неверојатни фотографии од диви љубопитни верверици

Фотографот Гирт Веген има дарба да го извлече најдоброто од неговите портрети. Интересно е што на портретите не се наоѓаат луѓе туку мали диви верверици.

7 знаци од соништата кои покажуваат дека се сеќавате на минатиот живот

Соништата што ги помните имале големо влијание на вашиот ум, а понекогаш имаат и некое значење.

Откријте ја лекувачката моќ на ориганото, кимот и лаворовиот лист

Дали знаевте дека некои од најупотребуваните зачини имаат и одлични здравствени придобивки?

Филм: Невозможна мисија: Последици (Mission: Impossible – Fallout)

Итан Хант и неговиот тим, заедно со познати сојузници, се борат против времето кога една мисија ќе тргне наопаку

5 брутални вистини за родителството коишто секој треба да ги разбере

Родителството може да биде искуство кое ќе ве трансформира и ќе ве натера да се гледате на целосно нов начин.

Како да ги согорите масните наслаги додека сте на одмор без да одите во теретана?

Одморот може да биде одлична можност да се вратите во форма. Погледнете како да го направите тоа без да посетувате теретана.

Брутално искрен знак за невакцинирање на децата создаде турбуленции ширум светот

„Со тоа што не ги вакцинирате вашите деца, вие ги правите ранливи на болести во текот на целиот нивен живот.“

Дали сте емоционално зависни?

Дали надевањето дека партнерот ќе ги исполни ветувањата за вашите потреби е знак за емоционална зависност?

Научниците пронашле езеро со течна вода на Марс

Досега ни беше познато дека течната вода се формира наизменично на површината на Марс, но откритието за постоењето на езеро ги отвара вратите за многу нови откритија.

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Скорпиите

Претставниците на овој знак се силни, независни, забележливи, дарежливи, полни со љубов и ослободени од предрасуди.
12