28 ноември 2018 | Кафе пауза

3-те хороскопски знаци за кои декември ќе биде најдобриот месец во годината!

Од среќа, радост и добро расположение, до големо враќање на големата сцена, овие три знаци ги очекува навистина бурен период – но, во позитивна смисла.

4 причини зошто вторите бракови се посреќни и траат подолго

Дали луѓето кои втор пат се одлучуваат на ваков чекор имаат поголеми шанси да ја пронајдат нивната среќа?

Неколку жени откриваат како научиле да бидат среќни со нивниот сингл статус

За жал, многу луѓе живеат во заблуда и мислат дека за навистина да бидат среќни потребен им е романтичен партнер.

7 нешта што не треба да ги заборавите кога животот ќе стане тежок

Овие работи ќе ви помогнат да ги најдете потребните сила, храброст и доверба за да се придвижите напред.

Подготовките и слетувањето на InSight на Марс низ фотографии и илустрации

Леталото InSight, скратено од Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport, слета на црвената планета на 26-ти ноември оваа година.

Фотограф открил семејство глувци во неговата градина и им изградил мало село

Сајмон им изградил минијатурно село на глувците, а тие му возвратиле со позирање пред неговиот фотоапарат.

Тест на личноста: Дали сте тип А или тип Б?

Теоријата за карактери позната како Тип А и тип Б прв пат била предложена од Мајер Фридман и Реј Росенман во 1950-тите.

15 историски биографии за некои од најинтересните луѓе од минатото

Сите луѓе запознати со добри биографии знаат дека историјата нуди многу авантури, пресврти и предавства, понекогаш дури и подобри од фикција.