25 јуни 2018 | Кафе пауза

Пробајте ги овие 7 летни плетенки доколку ви е смачено од коњски опавчиња и пунџи

Целата претходна недела ја носевте вашата коса собрана во пунџа или цврсто коњско опавче и се чувствувате како веќе да ви е смачено од овие фризури?

6 нешта што мажите ги бараат во жените од нивните соништа

Многумина веруваат дека жените се посложени суштества од мажите. Но, верувале или не, ни мажите не се толку едноставни колку што делуваат.

Неверојатни верверици со боја на виножито

Индиската џиновска верверица е неодоливо суштество кое премногу долго се криело во длабочината на Индија.

Дали мачките навистина го намалуваат стресот?

Ако никогаш не сте имале мачка, веројатно не го знаете или не верувате во фактот дека мачките навистина го намалуваат стресот.

Зошто треба да направите листа од нешта што ќе ви го направат животот најдобар?

Едно од најдобрите нешта за вашите 20-ти е флексибилноста и слободата што ви овозможуваат да правите што сакате.

Застрашувачки фотографии ни покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

И покрај тоа што сме постигнале многу, сè уште не можеме да се справиме со силата на природата.

Што им е смешно на хороскопските знаци?

Сите знаеме дека смеата го продолжува животот, но она што им смешно на едни им се сосем чудно и бизарно на други.

6-те најчесто поставувани прашања на Гугл и што кажуваат тие за нас

Гугл е одличен извор на информации што ни помага да ги добиеме одговорите на нашите прашања со неверојатна брзина.

Вистинската разлика помеѓу шеф и лидер прикажана низ 8 илустрации

Овие 8 едноставни, но реални и креативни канцелариски илустрации, јасно ја прикажуваат разликата помеѓу тоа да се биде шеф и лидер.

Решенија за 8-те најчести проблеми во лето

Летото е навистина убава сезона, но и тоа си има свои недостатоци...

Интересни факти за животот во Финска, кои ќе ги изненадат и најискусните туристи

Дали сте знаеле дека децата во Финска слушаат диносауруси кои свират хеви метал музикa, мажите ги носат нивните жени на грб за да освојат пиво, а градоначалниците се фрлаат во вода за добри цели?

Кафе, трчање и туширање: Како е најдобро да го започнете денот со партнерот?

Не секој знае што значи добро утро, а уште повеќе луѓе се сомневаат дека утрото може да биде добро.
12