Во кој дел од денот е најдобро да изедете нешто благо?

Дури и ако од исхраната сте ги исфрлиле лебот, тестото и сè друго што е направено од брашно, голема е веројатноста одвреме-навреме да посакате нешто благо.

6 карактеристики што ги поседуваат само најдобрите љубовници

Покрај вештините во креветот, за оваа особина се потребни и ментална посветеност и интелигенција.

Како да ги носите тексас парчињата во сезоната што доаѓа?

Тексасот е материјал кој секогаш е актуелен, а еве како можете да го носите оваа есен.

Кралицата Елизабета отвори конкурс за работа во Бакингемската палата

Ако отсекогаш сте сонувале да ја посетите Англија, да го запознаете кралското семејство и да живеете во најпознатата британска палата, ова е можноста за вас.

Запомнете ги: 5-те најважни броеви што можат да ви го спасат здравјето

Постојат броеви кои имаат навистина важна улога и кои можат да ви го спасат животот. Погледнете за кои станува збор.

Фотографии oд животни направени во вистинскиот момент што ќе ви го разубават денот

Ако мислите дека сте заробени помеѓу многу луѓе овие денови, погледнете ги овие неверојатни животни.

30 нешта што можете да ги научите за 30 дена без социјални мрежи

Една девојка решила да помине 30 дена без социјални мрежи...