10 „голи“ фустани кои прават секоја девојка да се чувствува како принцеза

Во Париз во моментов се одржува Неделата на високата мода, на која се претставуваат многу нови колекции од славните модни куќи со колекции за есен/зима 2018 година. Иако сите колекции се неверојатни, една од нив го привлече вниманието на дамите ширум целиот свет.

Весници коишто се претвораат во растенија се најновиот изум од Јапонија

Во Јапонија еден од најпознатите дневни весници измислил 100% одржлив весник.

4 суптилни знаци дека вашиот партнер сака да се венчате во иднина

Ако и самите планирате слична иднина, овие знаци сигурно ќе измамат насмевка на вашето лице.

Скапи инвестиции што ќе ви се исплатат на долгорочен план

Кога станува збор за следниве нешта, добро е да платите малку повеќе.

Видео хороскоп: Водолијата во кратки црти

Наједноставен начин за да се запознае еден хороскопски знак, е преку дознавање кои се неговите желби, интереси и потреби.
Датум: 04 јул 2018
, Автор:

Што ќе се случи со вашето тело ако пиете вода со шеќер?

Обично ја примаме дневната доза шеќер преку безалкохолни пијалаци. Сепак, тие не се секогаш најдобриот избор за нашето тело.

21 фотографија за подобрување на вашето расположение

Не сите херои носат наметки. Понекогаш тие само имаат шепи, влажни носиња и опашки.

7 природни начини за откажување од пушењето цигари

Иако сите пушачи се свесни за штетата која доаѓа со пушењето цигари, откажувањето од нив е можеби најтешкото нешто што треба да го направат во нивниот живот.

Жена која влегува во 60-тите напишала моќно писмо до нејзината 16-годишна верзија

Ова е навистина интересно прашање: Како жена која влегува во нејзините 60-ти, што би ѝ кажале на вашата 16-годишна верзија?

Заблуди во врска со полнењето на електричните уреди во коишто треба да престанеме да веруваме

Без разлика што уредите коишто ги користиме денес се нови и попаметни, нашето познавање за нив е прилично застарено...

Невообичаени пријателства помеѓу животни, коишто ќе ви го стоплат срцето

Животните генерално, имаат неверојатна пријателска и сочувствителна природа, па затоа денес сме возбудени да ги споделиме со вас овие фотографии од невообичаени пријателства помеѓу животни.

11 интересни и уникатни работи што треба да ги направите ова лето

Секогаш постои начин да го извлечете најдоброто од летото, а овие предлози ќе ви помогнат во тоа.