Како течен марципан: Домашен сируп кој ги претвора кафето, млекото и коктелите во сензација

Оргеат е како течен марципан кој го додаваат во коктели, како што се Маи Таи, а во комбинација со кафе, млеко, па дури и обична вода, станува зависност и многу е тешко да се разделите.

Направете го овој едноставен сируп од коприва и прочистете си ја крвта

Сирупот од коприва често се користи за прочистување на крвта, но тој исто така може да биде и вкусен и освежителен пијалак доколку го промешате со малку минерална вода и лед.

Направете сируп од листовите на ружа и подгответе се да бидете воодушевени од ефектот

Многумина користат сируп од листови на ружа како состојка во коктел. Меѓутоа тоа што можеби не сте го знаеле досега е дека овој сируп има исклучително многу здравствени придобивки.

Сок од ментa: Рецепт кој ги освежува телото и здивот

На многу едноставен начин самите можете да направите сируп од мента кој се пие разреден и разладен, а таков ефект ќе има и врз вашиот организам.

Како да направите сируп за ледено кафе?

Одличен за оние денови кога немате многу време за подготовка на кафе

Сон од кафе, ванила и јаболко

Рецепт за кафе во кој не можете да не се заљубите!

Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Овој сируп можете многу лесно да го подготвите дома и да го користите како помошник во борбата против масните наслаги.

Кафе карамело

Превкусно кафе за секој период од денот...

Кафе-милкшејк со чоколадо и алкохол

Фантастичен напиток за уживање во денот...

Кафе, текила и тиква – комбинација која изненадува

Прекрасна комбинација на кафе и алкохол збогатена со арома на тиква...

Ескимско кафе

Ледено освежување за во топол есенски ден...
Датум: 04 ное 2011
, Автор:

Неодолив шејк со кафе и чоколадо

Освежителен и расонувачки, погоден за во секој дел од денот...
12