Кафе-милкшејк со чоколадо и алкохол

Фантастичен напиток за уживање во денот

Кафе-милкшејк со чоколадо и алкохол

Потребни состојки:
  • 100 мл црно кафе
  • 30 мл ликер од лешник
  • 45 мл чоколаден сируп
  • 30 мл сируп од марачино цреши
  • шлаг
  • чоколадни трошки
Начин на подготовка:

Во висока стаклена чаша сипете ги кафето, ликерот од лешник, сирупот од марачино цреши и чоколадниот сируп. Убаво измешајте ги за да се соединат, а на врвот декорирајте со шлаг и чоколадни трошки.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар