Како совршено да ја исчистите нечистотијата од вашето лице?

Како совршено да ја исчистите нечистотијата од вашето лице?

И жените и мажите кои се грижат за својот изглед и убавина, сакаат да имаат чисто и мазно лице, без акни и митесери. За среќа, обичните акни исчезнуваат после неколку дена, но митесерите од друга страна, сè подлабоко се всадуваат во вашата кожа, особено во пределот на носот, помеѓу веѓите и на брадата. За нивно отстранување, најефикасен производ претставуваат лентите за чистење пори, кои се продаваат во секој поголем маркет или аптека.

Како совршено да ја исчистите нечистотијата од вашето лице?

Проблемот е само во тоа што, и покрај нивната ефикасност тие се прилично скапи, односно околу 50 денари лента за една употреба, а за најдобар ефект и чисто лице, важно е да се користат често (еднаш неделно). Интересната девојка во видеото, нашла начин како да направи леплив материјал, кој брзо се суши и се „лупи“ од лицето, а чини малку пари.

Потребни состојки:
 • 1 супена лажица желатин во прав
 • 1 супена лажица млеко
Начин на подготовка:

Ставете ги двете состојки во помал сад, измешајте ги убаво и ставете го садот 10 секунди во микробранова печка. Со стара четка за нанесување шминка, дрвено стапче или бибо-стапче земете дел од смесата и на задната страна од раката, проверете дали е премногу жешка. Ако не е, можете да почнете да ја мачкате областа на вашето лице, која сакате да ја исчистите од нечистотија и маснотија. Исто како и купените ленти, оставате ја смесата да се исуши на лицето околу 10 минути и потоа одлепувајте. Ефектот е одличен! 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. jas licno Reply

  Bitch pliz. It’s Michelle Phan…

 2. Buba Reply

  Probano, ne funkcionira.

 3. Veks Reply

  TAPA! ne funkcionira ic! a i mirisot e odvraten :S

 4. Maca Reply

  функционира ама много смрди

 5. Eva Reply

  Со ρедовна употρебана чисто испаρено лице дава одлични ρезултати.Пρовеρено

Остави коментар