Кафе карамело

Превкусно кафе за секој период од денот

Кафе карамело

Потребни состојки:
  • 150 мл топло инстант кафе
  • 10 мл сируп од карамела
  • 1 топка сладолед од ванила
  • шлаг
  • цимет
  • чоколадни трошки
Начин на подготовка:

Помешајте ги сирупот од карамела и кафето и оставете ги да се оладат. Сладоледот ставете го во чаша и одозгора сипете го кафето. Одозгора ставете малку шлаг, цимет, чоколадни трошки и малку од сирупот од карамела.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар