Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Овој сируп можете многу лесно да го подготвите дома и да го користите како помошник во борбата против масните наслаги. Главна состојка во него е ренот. Тој е богат со витамини од Б комплексот, железо, магнезиум и фосфор. Ренот го чисти организмот, го забрзува метаболизмот, го намалува заморот и го стимулира создавањето на добри бактерии во цревата.

Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Потребни состојки:
  • 125 грама рен
  • 4 исцедени лимони
  • 3 лажици мед
  • 2 лажички цимет
  • 2 см корен од ѓумбир
Начин на подготовка:

Ставете ги ренот и ѓумбирот во блендер и само иситнете ги. Потоа додајте го сокот од лимоните и блендирајте три минути. На тоа додајте ги медот и циметот и мешајте додека се добие еднолична смеса. Ставете ја во тегла и земајте по една лажичка од неа два пати дневно пред да јадете или пред да вежбате. Користете го три недели, а потоа направете пауза.

Не заборавајте дека многу е важно што јадете во меѓувреме и да вежбате.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар