04 март 2015 | Кафе пауза

Финти за нега и убавина кои ќе ви заштедат и време и пари

Ова се 12 финти за нега и убавина кои можеби не сте ги знаеле, а ќе ви бидат многу корисни затоа што ќе ви заштедат и време и пари.
Датум: 04 мар 2015

СКАД Лакост – Факултетот со најубав студентски дом на светот

СКАД е факултет за уметност и дизајн кој има свои дисперзирани студии во прекрасното француско село Лакост.

Како да го научите детето да се однесува одговорно со парите?

Управувањето со парите е многу важна животна вештина која не се учи на училиште, туку дома.

Психологија на просторот: Што кажува за вас ентериерот во кој живеете?

Можете многу да дознаете за себе од начинот на кој е уреден вашиот дом.

Девојче со години ги хранело гавраните, па тие почнале да ѝ носат подароци

Локалната гавранска популација не го заборава тоа што ова девојче го правело и го прави за нив и затоа ѝ доставуваат по нешто за да покажат благодарност и да ѝ ја возвратат љубовта.

Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Овој сируп можете многу лесно да го подготвите дома и да го користите како помошник во борбата против масните наслаги.

Престанете да плачете со само еден потег

Нема ништо лошо во плачењето, но некогаш солзите доаѓаат на очите во момент кога не сакаме да се случи тоа.

5 типа вработени кои никој не сака да ги задржи на работа

Не се само шефовите лоши, такви можат да бидат и вработените.

Овие фотографии ни покажуваат дека и зајчињата се талентирани модели

Најслатката фотосесија со зајчиња која некогаш сте ја виделе...

6 француски трендови на кои треба да им дадете шанса оваа пролет

Француските девојки постојано ни покажуваат дека се лидери во светот на модата.

Кучињата можат да препознаат лажговци на кои потоа не им веруваат

Низа истражувања покажале дека доколку постојано ги лажете кучињата, тие ја губат довербата во вас и се однесуваат така што ви покажуваат дека не можат да се потпрат на информациите кои им ги давате.

10 необични работи кои ги прават само најдобрите пријателки

Врската помеѓу 2 најдобри пријателки е една од најсилните видови поврзаност која може да се оствари помеѓу луѓето.
12