Што претставува романтичен гест за денешните мажи?

Една студија во која учествувале 1.000 мажи открила дека и понатаму постојат романтични типови кои кажуваат „те сакам“, отвораат врати и пишуваат љубовни писма, но, сега се во мода и други романтични гестови...
Датум: 08 феб 2014
, Автор:

Романтични филмски сцени со кучето на шефот

Тоа што требало да биде забава за време на паузата за ручек, на Крис му се видело убаво, па на крајот го претворил во фото-проект.

Едно од најромантичните запросувања што некогаш сте ги виделе

Овој пар бил во врска повеќе од една година, а обата партнери ги поврзувала една заедничка страст – правењето интересни видеа.

Романтичен состанок со музиката на Луис Армстронг

Понекогаш на секој од нас му е потребна едноставна и мирна ноќ помината во прегратките на саканиот/та, слушајќи музика која ќе ни ги оттргне мислите од секојдневните обврски и проблеми.

Совршено место за романтично бегство на Малдивите

Ова луксузно одморалиште е уште едно од низата мали парчиња рај на Малдивите...

Како ќе изгледа ѕвезденото небо доколку нема градска светлина?

Фотографот Тиери Коен ни дава шанса да погледнеме како некои од најголемите градови би изгледале доколку би имале чисти неба и нималку градска светлина.

Вереничка фотосесија под ѕвездено небо

Уникатна и романтична фотосесија во дивината...

Ноќниот живот на Бора Бора

Бора Бора е рај за вљубените...

Книга: „Ветување“ – Даниела Стил

На нивните безгрижни денови им доаѓа крајот и тие се принудени да се разделат. Но, има нешто многу важно. Тие си ветија дека никогаш нема да си кажат „збогум“...
Датум: 03 апр 2013
, Автор:

Книга: „На крајот на виножитото“ – Сесилија Ахерн

Прекрасна романтична приказна која на моменти ќе ве насмее, а на моменти ќе ви донесе солзи во очите...
Датум: 27 феб 2013
, Автор:

Љубовно писмо формирано од воодушевувачки фотографии

Самоукиот фотограф Фабио Сабатини прави фантастични фотографии од неговата жена Алесандра, докажувајќи ја љубовта кон неа во една прекрасна артистичка форма.