Ноќниот живот на Бора Бора

Бора Бора е рај за вљубените. Онаа една единствена дискотека на островот можеби ќе им биде интересна на многумина, но ноќната понуда на овој остров не е дизајнирана според потребите на оние на кои им треба журка до раните утрински часови. Штом падне ноќта на Бора Бора, таму настапува тишина. Рестораните работат уште 2-3 часа откако се стемнува, но потоа вљубените можат да бираат дали ќе се повлечат во своите соби, или ќе излезат на полноќна прошетка, при која овој мал тропски рај ќе им го даде чувството дека се сами со себе на сред Пацификот, само тие, водата и ѕвездите.

Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора Бора Ноќниот живот на Бора БораНоќниот живот на Бора Бора

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. trajan Reply

    ova ne se sliki od noken zivot!

  2. Viki Reply

    SAMO ZA HONEYMOON 🙂

Остави коментар