Совршено место за романтично бегство на Малдивите

Ова луксузно одморалиште е уште едно од низата мали парчиња рај на Малдивите. Место каде што ќе го најдете вашиот внатрешен мир и на кое вистински ќе се одморите. Одморалиштето „Gili Lankanfushi“ е изградено во сина лагуна и е перфектно место за романтично бегство.Совршено место за романтично бегство на МалдивитеСекоја вила овозможува интимна атмосфера, а до некои од нив мора да стигнете со бротче. Ентериерот на вилите е минималистички, со што се нагласува чистата убавина на сините води кои ве опкружуваат. Што сè има во ова одморалиште со 5 ѕвезди останува да погледнете од фотографиите. Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите Совршено место за романтично бегство на Малдивите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар