Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Ќе ја направите брзо и едноставно, а ќе постигнете нежен и женствен изглед на романтична девојка.

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Најпрво разделете ја косата, истакнувајќи го патецот од над челото до темето во права линија. Од двете страни тргнете поголеми триаголни прамени коса (за двете плетенки). Започнете со плетење внатрешни плетенки следејќи ја линијата над увото (како што е прикажано на сликата).

Кога ќе продолжите со плетење после увото, земајте прамени од внатрешниот дел од косата од соодветната страна. Штом ќе стигнете до средина на вратот, заврзете ја плетенката со ластиче. Повторете ја истата постапка од другата страна на главата.

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Од плетенките од двете страни и косата што остана, направете една голема плетенка, обично сплетена и зацврстете ја со ластик или стегач. Пожелно е стегачот да биде во иста боја со вашата коса.

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар