Црните чизми над колената се најпосакуваниот модел оваа сезона!

Црните чизми над колената се најпосакуваниот модел оваа сезона!

Ако требаше да избереме еден зимски модел на чевли што не сакаме да ги соблекуваме, чизмите до колена дефинитивно ќе беа едни од омилените. Тоа е модел кој е истовремено елегантен, смел и суптилен, па затоа не заборавајте да ја надополните колекцијата со овој одличен модел кој нема да ве разочара!

Црни чизми над колената се одличен избор за сите оние кои ја сакаат функционалноста во комбинација со интересна естетска нота. Овој пат ни падна во очи моделот на Зара, кој е изработен од вештачка кожа и е популарен дизајн на „чорапи“, што значи дека тој целосно се лепи на ногата. Кога зборуваме за комбинирање на споменатиот модел, тој најдобро ќе одговара на фустани и здолништа кои можат да бидат од сосема поинаков стил и со тоа да се создаде одлична комбинација.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de OLIVIA ROSE (@oliviarose) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vitaliia (@vitaliia) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de OLIVIA ROSE (@oliviarose) el

Погледнете ги овие есенски стајлинзи инспирирани од Ема Стоун.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар