09 ноември 2020 | Кафе пауза

Како би изгледале ликовите на Дизни ако беа луѓе?

Цртаните филмови на Дизни се полни со ликови претставени со различни видови животни. Но, како би изгледале тие ако беа луѓе?

Како се справуваат хороскопските знаци со својот најголем страв?

Колку и да сте храбри, сигурно постои нешто од што се плашите. Сепак, тоа не значи дека треба да му дозволите на стравот да ве контролира.

3 работи што треба да ги проверите на амбалажата ако сакате да се храните здраво

Нездравата храна е голем проблем и не само што може да се здебелите туку и негативно влијае на здравјето на кардиоваскуларниот систем.

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Исто како што традициите и навиките се менуваат во зависност од земјата во која живеете, така и системот на образование и задолжителните униформи што децата треба да ги носат на училиште.

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

Виолетовата боја е создадена од комбинација на топла и енергична црвена и ладна сина боја и ги има својствата на двете бои.

Црните чизми над колената се најпосакуваниот модел оваа сезона!

Ако требаше да избереме еден зимски модел на чевли што не сакаме да ги соблекуваме, чизмите до колена дефинитивно ќе беа едни од омилените.

Ал Хамра: Село во кое само храбрите излегуваат по зајдисонцето

Штом сонцето зајде над хоризонтот, само мачките можат да се справат во темнината помеѓу куќите изградени од кал.

Заменете го вашиот стол со пилатес топка додека работите од дома

Иако многумина ќе помислат дека е тешко да се работи на топка пилатес, сепак тоа не е невозможно.

Вегански бургери од наут и тиква

Одличен рецепт за време на есенските и зимските месеци!

На која возраст треба децата да започнат да помагаат во домашните обврски?

Според научниците, децата кои помагаат во домашните обврски постигнуваат подобри резултати во текот на животот.