Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Исто како што традициите и навиките се менуваат во зависност од земјата во која живеете, така и системот на образование и задолжителните униформи што децата треба да ги носат на училиште. Дури и ако е точно дека униформите се менуваат според училиштата, повеќето униформи имаат заеднички стилови, без оглед на земјата. А, тоа е она што нè интересира, бидејќи веруваме дека тоа ја покажува неверојатната разновидност на култури што постојат во овој свет.

Индија

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Хаити

Како изгледаат училишните униформи низ светот?
Турција

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Мaлезија

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Тајланд

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Индонезија

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Бутан

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Украина

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Непал

Како изгледаат училишните униформи низ светот?

Погледнете како овој уметник го прикажува контрастот помеѓу двата света во кои моментално живееме.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар