15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

На љубителите на виолетовата боја не им треба многу за да ги убедите во нејзината уникатност и сестраност. Оваа боја ги симболизира правдата и достоинството и со текот на годините стана симбол за родовата еднаквост и за силата на жените. Исто така, таа е поврзана со борбата за право на глас на жените во Велика Британија на почетокот на 20-тиот век.

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

Виолетовата боја е создадена од комбинација на топла и енергична црвена и ладна сина боја и ги има својствата на двете бои.

Нејзините потемни нијанси се многу впечатливи и енергични, а посветлите нијанси смируваат. Кога станува збор за трендовите, виолетовата е апсолутен хит оваа сезона.

Со оглед на богатата понуда, многумина ќе ја наполнат гардеробата со виолетови парчиња облека оваа сезона, но некои ќе сакаат да внесат виолетови нијанси и во својот животен простор.

Ако не сте сигурни од каде да започнете, најдобро е да започнете со уредување на ентериерот со виолетови детали. Тепих, украсни перници, столна ламба, завеси, една фотелја или тросед во виолетова бојат веднаш ќе го освежат просторот.

Најхрабрите можат веднаш да ги бојадисаат ѕидовите во својата омилена нијанса. Погледнете ги фотографиите за да откриете како да ја вклопите виолетовата боја во сите простории во домот.

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

15 примери како да ја вклопите виолетовата боја во вашиот животен простор

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар